Papierowa kolęda

W sobotę 19 listopada 2011r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno-muzyczne pt. Papierowa kolęda.
Z zaproszenia skorzystało ponad 20 dzieci, które uczą się gry na różnych instrumentach (w wieku od 5 do 12 lat).
W pierwszej części spotkania z p. Gabrysią Regułą rozmawialiśmy o znaczeniu słowa kolęda oraz o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia (chodzenie po kolędzie, dawne ozdoby świąteczne - diduch, podłaźniczka itp.). Zaśpiewaliśmy wspólnie najsłynniejszą kolędę - Cichą noc. Przypomnieliśmy sobie znaki muzyczne, które można wykorzystać do prac plastycznych.
W drugiej części spotkania gościliśmy panią plastyk Iwonę Ramisz, która pokazała nam różne techniki plastyczne płaskie m.in. malowanie gałązką sosnową, malowanie patyczkiem kosmetycznym, odbijanie materiałów o różnych strukturach. Następnie każdy wykonał kartki świąteczne w wybranej przez siebie technice. Pomysłów nie brakowało. Były i bałwanki z prezentami, mikołaje, gwiazdki, choinki oraz betlejemska stajenka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych kartek i zapraszamy na kolejne warsztaty!