Hej Polaku, hej Rodaku!

Jesienią 2018 roku "Fundacja dla Rodaka" oraz Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie zaprosiły uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie muzycznym "Ziemia sercu bliska – Piosenka dla Rodaka". Głównym celem było stworzenie piosenki, dzieki której Rodacy na obczyźnie poznają bliżej "Ziemię sercu bliską", naszą Ojczyznę - Polskę. Patronat honorowy nad akcją objęli: marszałek senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, warmińsko – mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Instytut Pamięci Narodowej – delegatura w Olsztynie, Związek Piłsudczyków RP. Do konkursu zgłosiła się uczennica naszej szkoły Nadia Reguła, która samodzielnie skomponowała i wykonała piosenkę pt. Hej Polaku, hej Rodaku! 5 stycznia 2019 roku otrzymaliśmy informację, że kompozycja Nadii została uznana za najlepszą piosenkę konkursową – nagroda główna (Grand Prix). Młoda wykonawczyni otrzymała w nagrodę kilka gadżetów "Fundacji dla Rodaka" oraz grę planszową "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939 – 1944".