Pod patronatem Prezydenta G. Mackiewicza "KOLEJOWY KONCERT czyli muzyka na właściwych torach"

Stoi na stacji lokomotywa... Tak rozpoczął się koncert 24 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00. Wcześniej, dzięki uprzejmości telewizji Pro-Mok została nagrana zapowiedź koncertu dla mieszkańców miasta i wyemitowana w telewizji kablowej (18.04.2019 Pabianicki Magazyn Kulturalny). Informacja o wydarzeniu ukazała się na stronie facebookowej szkoły oraz na portalach zyciepabianic.pl i epainfo.pl. Plakaty promocyjne zostały zawieszone w bibliotekach publicznych, Pabianickim Centrum Seniora, domach kultury PSM, gablotach informacyjnych MOK i UM. Na koncert zaprosiliśmy redakcje miejskiej prasy. W chwili rozpoczęcia koncertu na scenie już byli pierwsi wykonawcy – przebrani za ciuchcię z bajki Tomek i przyjaciele. W przerwach pomiędzy utworami prezentowane były filmiki o rozwoju kolei, życiu kolejarzy oraz opiniach o szynowym transporcie. Na scenie prezentowały się zespoły wokalno – instrumentalne wykonujące takie utwory jak: Dozwolone od lat 18, Remedium, One way ticket, Podróż za jeden uśmiech (układchoreograficzny wykonany przez dzieci z grupy szkraby wraz z rodzicami), Stand by me, Englishman in New York, Kankan, Od Jokohamy do Fujisawy, My heart will go on, Wars wita was, Long train running, Historia pewnej podróży. Aranżacje do utworów zostały przygotowane przez Gabrielę Regułę. Zespoły przygotowali nauczyciele ze szkoły: Paulina Subczyńska, Kacper Walczak, Karol Hesse, Marta Gabryelczak – Paprocka, Gabriela Reguła. Koncert prowadziła Marta Gabryelczak – Paprocka. Po imprezie pracownicy szkoły uprzątnęli instrumenty i salę widowiskową. W organizacji koncertu pomogli: pracownicy MOK, rodzice uczniów: Aneta Fontner – Dorożyńska (projekt plakatu), Jakub Walczak z firmy Achidotum (wydruk plakatów); Łódzka Kolej Aglomeracyjna (wypożyczenie czapek kolejowych dla obsługi sceny oraz podarowanie książek edukacyjnych dla wykonawców) – za co wszystkim dziękujemy. Tak to to, tak to to, tak to to...