EJOC w Wiedniu – przygotowania

W tegorocznej edycji konkursu dla młodych kompozytorów, organizowanym przez Yamaha Music Europe, wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Daria, Nadia, Mikołaj. Do koncertu laureatów, jako jedynego reprezentanta Polski, zaproszono Mikołaja Kasznickiego. Mikołaj stworzył utwór na fortepian z towarzyszeniem basu (realizowanego na keyboardzie) i perkusji. Kompozycję wykonują wraz z nim Barbara Strąk i Krzysztof Jarek. 26 lutego 2020r. gościliśmy w szkolę znakomitego pianistę, kompozytora p. Thomasa Kaerchera, który przeprowadził z uczniami lekcję, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wykonania utworu Mikołaja. Uczniowie zagrają ten utwór na koncercie EJOC w Wiedniu 17 maja 2020r. Prapremiera zaplanowana została podczas koncertu szkolnego, który odbędzie się w kwietniu.