Koktajle muzyczne 2013 - koncert szkolny

Kolorowo i muzycznie było 18 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach.
Na scenie wystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły.
Koncert rozpoczęli najmłodsi - dzieci z grupy "Niemowlaki w krainie dźwięków".
Tuż po nich na scenie pojawiło się stadko "krówek z farmerami", by zaprezentować utwór Mleczko z podręcznika "Szkraby i muzyka".
Nieco starsi koledzy zatańczyli z rodzicami i zagrali na bębenkach piosenkę Moja myszko.
Nie zabrakło popisu Dźwiękoludków z towarzyszeniem dzieci z "Cudownego świata muzyki", którzy przebrani za piekarzy odegrali utwór Chrupki chleb.
Sześcioletnie dzieci z "Junior Music Course" ubrane w słomkowe kapelusze, zagrały na keyboardach z akompaniamentem swojej nauczycielki Gabrieli Reguły utwór Sielanka.
Po popisach maluchów do głosu doszli pianiści, keyboardziści, gitarzyści i perkusiści.
Na sześciu strunach gitar klasycznych usłyszeliśmy zespołowe wersje utworów Imagine, As tears go by, Nothing else matters.
Różnorodnymi barwami z keyboardów zabrzmiały Kankan, This land is yor land, Europa lied (w aranżacji na muzykę dawną).
Uczniowie wykonali w zespołach mieszanych piosenki A groovy kind of love (keyboardy, perkusja, wokal) i Black magic woman (pianino, gitary elektryczne i perkusja).
Utwory solowe Janiny Garści, Miłosza Magina, G. Ph. Telemanna przedstawili pianiści.
Do muzyki z filmu "Piraci z Karaibów" wykonywanej na pianinie przez Jana Mikołajczyka, taniec klasyczny wykonała Zuzanna Wojna.
Piosenkę Wiesiek idzie zaśpiewała Nadia Reguła z akompaniamentem gitarowym swego taty Igora.
Na zakończenie koktajl dźwiękowy zaprezentowali nauczyciele i przyjaciele w piosence Knocking on heaven's door, przy czym co pewien czas zamieniali się instrumentami.
Występ ubarwili uczniowie w strojach komunijnych, którzy zachęcali publiczność do wspólnej zabawy.
Pomiędzy utworami prowadzące, Maja Małek i Gabriela Reguła, zdradzały ciekawostki dotyczące różnych napojów z mleka, herbaty, kawy, kakao i owoców.
Zapraszamy do wspólnego muzykowania na nowych kursach od września 2013r.!
Zdjęcia w Galerii.