Pierwszy koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA w Pabianicach

W sobotę 8 stycznia 2011 o godz. 17.00 mieszkańcy Pabianic mogli usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Koncert pt. "Dzisiaj w Betlejem", dzięki uprzejmości ks. proboszcza Jacka Gasińskiego, zaprezentowaliśmy w kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (ul. Zamkowa 39).
W czasie godzinnego występu rozbrzmiały kolędy: "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Do szopy, hej pasterze", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna Panna", "Przybieżeli do Betlejem", "Mizerna cicha stajenka licha", "Hej kolęda". Uroku dodały także piosenki takie jak: "U chmurki" w wykonaniu Dźwiękoludków, "Jedzie grudzień" - Cudaki (w strojach aniołów i pasterzy) oraz "Gdzieś ponad tęczą" - zaśpiewana przez Sonię Daniel.
W finale wprowadzającym słuchaczy w nastrój karnawału zaprezentował się Damian Wąsik, który zagrał na gitarze elektrycznej utwór Carlosa Santany "Europa".
Młodzi muzycy (4-13 lat) śpiewali, grali na keyboardach, gitarach klasycznych, gitarach elektrycznych (występy solowe i zespołowe). Partie akompaniamentu wykonali: Maja Małek, Igor Reguła, Gabriela Reguła.
Dziękujemy wykonawcom i zapraszamy na następne koncerty !