Półtony w ruchu - warsztaty

Uczniowie szkoły zostali zaproszeni na warsztaty muzyczno-plastyczne 20 kwietnia 2013 r. w godz. 10.00-12.00, które poprowadziły Gabriela Reguła i Iwona Ramisz.
W części muzycznej poruszyliśmy zagadnienia: jak powstaje dźwięk, jakie dźwięki słyszymy (częstotliwości); skąd się wzięły obecne nazwy dźwięków; jak są dźwięki uporządkowane - system równomiernie temperowany. Wszystkie teorie sprawdzaliśmy na sobie poprzez zabawy m.in. drgaliśmy wraz z wybrzmiewającym trójkątem, zamieniliśmy się w kolejne dźwięki szeregu naturalnego oraz w dźwięki zmienione za pomocą znaków chromatycznych (białe i czarne klawisze).
Najlepszą zabawą okazał się slalom półtonów z przechodzeniem przez hula-hop oraz przeskoki w jednoczesną zmianą ułożenia rąk i nóg.
W części plastycznej poznaliśmy graficzne formy przedstawienia ruchu (człowiek w ruchu).
Pani Iwonka zwróciła nam uwagę na kompozycję, kadrowanie, podział ruchu na klatki - przykłady z dzieł plastycznych.
Do wykonania samodzielnych prac mogliśmy użyć: węgiel, sepię, kredę, tusz kreślarski, korektor, farby akrylowe (wata, patyczki, siatka - stemple).