Trzeci "Raz na ludowo"

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych "Raz na ludowo".
Do wspólnego tańca i śpiewów 20 marca 2013 roku o godz.10.00, zaprosiło nas Przedszkole Miejskie nr 8 w Pabianicach.
W tym roku skład wykonawców z powodu chorób zmieniał się kilkukrotnie.
Ostatecznie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach wystąpili: Wiktoria Jurczak z mamą Beatą (SiM "Jesień"), Emil Grzanka - Żynda z mamą Marleną (SiM "Jesień"), Nadia Zyngerman z siostrą Pauliną (SiM "Jesień"), Zofia Grochowalska (JMC 4), Mateusz Wodziński (JMC 3), Nadia i Magdalena Reguła z mamą Gabrielą i tatą Igorem (JMC 4 i FKK B).
Tancerze wcielili się w rolę Kurpiów.
Pokaz rozpoczęły śpiewem a capella Zosia i Nadia R. w piosence "Szła kuma". Ich muzyczną opowieść reszta grupy wytańczyła krokiem oberka z przytampywaniem i obrotami.
Utwór "Drepce konik" śpiewany przez Magdę z akompaniamentem kapeli ludowej (podkład CD), odtańczono po kole i w korowodzie.
Występ zakończył się przypadkowym ślizgiem po parkiecie Nadii Z., która z impetem wykonywała ostatnie figury taneczne (obyło się bez urazów).
Wraz z innymi uczestnikami przeglądu wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych prowadzonych przez panie z PM nr 8 m.in. przywoływaliśmy wiosnę hasłem: "Marcowa pogoda kapryśna jak panna, może ją poskromić słomkowa Marzanna."
W nagrodę uczestnicy otrzymali od organizatorów doniczki z hiacyntami i wysianym żytkiem, konewkę oraz pamiątkowe dyplomy.
Za zaangażowanie w ten taneczny projekt Gabriela Reguła wyróżniła swoich tancerzy drobnymi ludowymi upominkami (zakładki do książek, breloczki i ozdoby na pisanki).
Większość strojów stylizowanych na kurpiowskie przygotowała Gabriela Reguła.
Za część z nich dziękujemy PM nr 12 w Pabianicach oraz Zespołowi Pieśni i Tańca DOBROŃ z Dobronia (super buty!).