Koncert kolęd i pastorałek "Zagraj Dziecku..."

Pastorałką "Zagraj Dziecku kołysankę" w wykonaniu dzieci z grup Cudowny Świat Muzyki i FKK rozpoczął się tegoroczny koncert kolęd uczniów naszej szkoły.
Następnie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach wystąpili keyboardziści i gitarzyści prezentujący popularne kolędy w różnych aranżacjach.
Jedni czarowali słuchaczy barwą fortepianu w układach zespołowych i na cztery ręce, inni rozgłaszali "wesołą nowinę" brzmieniem gitar klasycznych i elektrycznych.
Palcami na klawiaturze sprawnie pomykali m.in. Jan Mikołajczyk, Antoni Pliszka, Magdalena Reguła, Nikodem Górny, Zuzanna Małek, Sylwia Borowiak, Aniela Nowak, Sonia Daniel, Maksymilian Szymczak, Maciej Meller, Katarzyna Raszewska.
Wśród młodych gitarzystów były popisy solistów m.in. Nikodema Kirsza, Łukasza Hurta oraz duety m.in. Pauliny Bednarczyk, Przemysława Mirowskiego i Bartłomieja Oberle z nauczycielem Wojciechem Otomańskim, jak również tria m.in. Aleksandra Fijałkowska, Tatiana Tokarczyk i Oliwia Plewińska.
Elektryzujące brzmienie oddali w swojej grze Natalia Klepacz, Daniel Adamkiewicz, Miłosz Kania, Maksymilian Chudzik, Olivier Ficiński i rewelacyjni Beniamin Fronczek i Maksymilian Tomczyk.
Julia Radzińska (w stroju Maryi) i Magdalena Reguła (jako anioł) zaśpiewały "Jezus malusieńki".
Popis śpiewu dali zaproszeni przez szkołę goście - Zespół Pieśni i Tańca "Dobroń".
Przy dźwiękach kapeli zaprezentowali m.in. "Z narodzenia Pana", "Gdy śliczna Panna", "Za kolędę dziękujemy".
Atrakcją koncertu podczas utworu "White Christmas" był padający śnieg w postaci spadających na słuchaczy białych balonów.
Wymarzony "śnieg" zakończył tegoroczny koncert, który prowadziły Maja Małek i Gabriela Reguła.