Porusz sztukę! Warsztaty muzyczno-plastyczne

21 kwietnia 2012r. w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczno-plastyczne pod tajemniczym hasłem: ".porusz sztukę!"
W pierwszej części spotkania, prowadzonej przez Gabrielę Regułę, uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób oddać ruch w muzyce. Okazało się, że głównymi sprawcami motoryki są rytm i tempo.
Uczestnicy warsztatów wsłuchiwali się (na leżąco) w stateczne brzmienia "Starego zamku" Modesta Musorgskiego, następnie spróbowali zagrać na klawesach rytm z "Tańca z szablami" Arama Chaczaturiana. Zmiany tempa odczuli tańcząc utwór "W grocie króla gór" Edvarda Griega.
W drugiej części warsztatów tajniki dynamiki i ruchu w plastyce zdradziła zgromadzonym p. Iwona Ramisz (artystka plastyk). Dzieci obejrzały reprodukcje dzieł sztuki w kompozycji statycznej i dynamicznej oraz odwzorowały wybrane osoby w skali 1:1 w pozie oddającej ruch i bezruch.
Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wykonanie pracy plastycznej ukazującej człowieka w ruchu. Najlepsze prace zostały wysłane na europejski konkurs plastyczny.
Być może, któraś z prac poruszy jury? Przekonamy się w czerwcu.
Tymczasem wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i zapraszamy na kolejne warsztaty.