Jak to w Hiszpanii - warsztaty muzyczno-plastyczne

Sobotnie przedpołudnie 31 marca 2012r. wypełnione było dźwiękami muzyki hiszpańskiej.
Na zorganizowane przez naszą szkołę warsztaty muzyczno-plastyczne przyszło ponad 20 uczniów.
Spotkanie rozpoczęło się od narysowania siebie na mapie Hiszpanii i powitania w kilku językach: polskim, hiszpańskim i katalońskim.
Język i ciekawostki o tym nadmorskim kraju przybliżyli specjalni goście: Dominika Jarmakowska (na stałe mieszkająca w Hiszpanii) oraz jej córka Lidia Ortega Jarmakowska.
Informacje o hiszpańskich tańcach przekazywane przez Gabrielę Regułę wzbogaciły: Lidia z mamą tańcząc pasodoble; zaklinanie węży przy dźwiękach "Bolero" M. Ravela oraz wspólny taniec wszystkich uczestników krokami sardany.
Muzyczną ucztą był także koncert gitarowy w wykonaniu Wojciecha Otomańskiego, który zakończył się śpiewaniem "Sto lat" oraz "Cumpleanos feliz" dla solisty z racji jego urodzin.
W drugiej części spotkania zaprezentowano hiszpańskie tradycje wielkanocne. Dzieci wykonały pudło pełne słodkich niespodzianek na wzór hiszpańskiej pinaty oraz kurczaczka wielkanocnego. Ponadto wszystkie dziewczynki dostały wielkie czerwone kwiaty z bibuły zrobione przez obecne na warsztatach mamy.
Po rozpakowaniu słodkiej niespodzianki uczestnicy warsztatów powiedzieli sobie: Adiós (czyli: do widzenia).