III Przegląd Piosenek i Przyśpiewek Ludowych "Raz na ludowo"

8 marca 2012r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami wystąpiła na III Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych "Raz na ludowo" zorganizowanym przez PM nr 8.
Zaledwie kilka prób wystarczyło, by stanąć na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach i zaprezentować wiązankę piosenek i tańców podhalańskich. Występ rozpoczęła Sonia Daniel (klasa śpiewu) z piosenką "Kochom cię Giewoncie". Następnie wykonała piosenkę "Idzie dysc", przy której zatańczyły dzieci z grupy Cudowny Świat Muzyki oraz Dźwiękoludki. Młodym tancerzom towarzyszyli ich rodzice. Pokaz zakończył taniec zbójnicki, który zaśpiewały Dźwiękoludki - Julia Radzińska i Nadia Reguła. Warstwę muzyczną realizowały grając "na żywo" na skrzypcach Gabriela Reguła i (pierwszy raz w roli skrzypaczki) Bogumiła Czernecka. Piękne stroje góralskie dla dzieci wypożyczyło nam PM nr12 - za co gorąco dziękujemy! Ubiór dorosłych bazował na własnych pomysłach, częściowo uzupełnionych strojami z zespołu tańca "Bychlewianka".
Wystąpili: Sonia Daniel, Aleksandra Kowalska, Magdalena i Nadia Reguła z tatą Igorem i mamą Gabrielą, Martyna Jędrzejczyk z tatą Marcinem, Julia Radzińska z mamą Bogumiłą, Emil Jurczak z mamą Beatą, Aleksander Bończyk z mamą Małgorzatą, Jan Kaluta, Oskar Herman z tatą Szymonem.
Zdjęcia z pokazu można podziwiać w Galerii oraz na stronie internetowej gazety "Moje Miasto".